YEAH to międzynarodowy projekt wspierający młodych artystów muzyki elektronicznej z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Ukrainy. Projekt stworzony dla tych, którzy chcą rozwijać swoją muzyczną karierę – nawet jeśli dopiero co ją zaczęli.
W 2024 roku odbyła się pierwsza edycja projektu YEAH – otworzył ją cykl warsztatów online, podczas których uczestnicy studiowali
m.in. orientację w branży muzycznej, skuteczną promocję w internecie, muzyczną produkcję czy sposoby rozpowszechniania swojej twórczości. Wybrani uczestnicy zagrali na żywo na festiwalu Ravekjavik. Owocem projektu jest baza początkujących, ale zdecydowanie wartych uwagi artystów z krajów V4 i Ukrainy – możesz ją zobaczyć poniżej.
Celem YEAH jest wyrównanie szans i wsparcie w eksporcie talentów z Europy Środkowo-Wschodniej na międzynarodową scenę. Projekt jest finansowany ze środków funduszu Wyszehradzkiego.
Pokaż wyróżnione
Daniil, urodzony w Ługańsku na Ukrainie i wychowywany tam do 2014 roku. Kiedy wybuchła wojna, musiał przeprowadzić się do małego miasteczka Kreminna, które również znajdowało się w Donbasie. Zaczął produkować beaty i nagrywać je w 2018 roku. Tworzy muzykę głównie w języku rosyjskim i ukraińskim, a także po angielsku. Zdobył już ponad 600 tys. streamów i to wciąż nie koniec. Jest otwarty na współpracę z różnymi artystami z całego świata!
Producent eksperymentalnej psychodelicznej elektronicznej muzyki i wideo z Białorusi, mieszkający w Warszawie, w Polsce. Legendarny twórca ""Outside EDM”, który ma wspólne cechy z takimi gatunkami sceny klubowej, jak techno i trance, ale dirty beach proponuje słuchać go raczej jak współczesnej klasyki.
Zsüd - digitalowy witchcraft. Wyobraź sobie spotkanie z cieniami i demonami... i wyobraź sobie, że wychodzisz z niego uzdrowiony. Ona tworzy do tego ścieżki dźwiękowe. Uwielbia eksperymentować z elementami kinematograficznymi i elektronicznymi, nie oddalając się zbytnio od gatunków pop. Studiowała grę na fortepianie klasycznym i teorię muzyki, produkcję muzyczną i projektowanie dźwięku, ale uzyskała również tytuł magistra inżyniera. Teraz jest współwłaścicielką i menedżerką imPro, Budapest School of Music and Technology. Jej występy na żywo skupiają się zarówno na światle, jak i ciemności.
Do jego ulubionych gatunków należą deep house i melodic house, jednak w jego setach i utworach można znaleźć również elementy chill-out electronica, progressive i dub techno. Potrafi zachować różnorodność w głębokiej, tripowej, hipnotycznej i emocjonalnej atmosferze. Dosłownie żyje wśród elektronicznej muzyki klubowej, co odzwierciedla jego wrażliwe podejście do niej, a także jego żywa komunikacja z publicznością podczas jego energetycznych i technicznie wyrafinowanych setów.
Noszący nazwę pochodzącą od czarnej lulki — halucynogennego ziela wykorzystywanego niegdyś w europejskim czarownictwie — Hyos z naturalną konsekwencją oddaje się muzyce trance. W swoich DJ-setach swobodnie miesza różne jej odmiany z kapryśnym techno i zwiewną elektroniką, tworząc hipnotyczne, odurzające mikstury. Jego własna twórczość wykracza jednak poza klubowe konwencje. Hyos zabiera słuchaczy w podróż po wewnętrznych, subtelnych krajobrazach świadomości. Czy odważysz się posmarować czoło maścią latania, puścić wodze zmysłów i naprawdę to poczuć?
Lavern Quinn (prawdziwe nazwisko Wojtek Królak) to piosenkarz, muzyk i autor tekstów z Polski, który do tej pory wydał 2 single. Piosenki są w klimacie electropop/dance pop/slap house. Lavern Quinn brał również udział w telewizyjnym talent show The Voice of Poland 14 i jak członek zespołu Justyny Steczkowskiej. Obecnie pracuje nad kolejnymi singlami (nie tylko w gatunku electro) i rozwija swoją obecność w mediach społecznościowych.
Lumara, pseudonim artystyczny Tamary Łucenko, jest ukraińską piosenkarką, muzyczką, autorką tekstów piosenek i nauczycielką muzyki. W trakcie swoich występów na żywo skupia się na swoim głosie, ale często towarzyszą jej klawisze bądź zespół. Jej muzyka to mieszanka muzyki alternatywnej, indie, soft rocka i muzyki elektronicznej. Mówi po ukraińsku, angielsku i polsku.
Węgierski muzyk, multiinstrumentalista, producent mieszkający w Budapeszcie. Mistrz tworzenia mrożącego krew w żyłach nastroju. Bazując głównie na ambiencie, downtempo, i nowoczesnych klasycznych dźwiękach, zaprasza słuchacza do rozpoczęcia wewnętrznej podróży. Jego eklektyczny gust muzyczny pozwala mu tworzyć rozległe, teksturalne pejzaże dźwiękowe, które łączą elementy vintage i nowoczesne impresje. Jego cel jest bardzo prosty: sprawić, że poczujesz eargasm. Projekt narodził się w 2021 roku podczas pandemii. Od tego czasu grał w ponad 10 krajach, a to dopiero początek.
Laszlo w dni powszednie jest metrologiem, pracuje z mnóstwem instrumentów pomiarowych i kabli, zaś w weekendy staje się wykonawcą techno na żywo, gdzie pracuje z mnóstwem instrumentów muzycznych... i kabli. Mieszka na Węgrzech. W sierpniu 2023 r. opublikował na Youtube swój pierwszy pełny film z występem „Dark Acid Live”, przed industrialnym tłem, w porcie, w swoim rodzinnym mieście Dunaujvaros. Następnie zorganizował imprezę z okazji wydania albumu. Laszlo skupia się na występach na żywo i tworzeniu treści wideo na ten temat. Więcej nowych występów i edytowanych teledysków można znaleźć na jego profilach w mediach społecznościowych.
Aleksandra Wancisiewicz, DJ z Warszawy i absolwentka Instytutu Dźwięku. Miała okazję grać na takich imprezach jak Panie Proszą Panów (2023 i 2024) czy Instytut Techno (scena Instytutu Dźwięku). Lubi bawić się z definicjami gatunków (albo w ogóle nie przejmować się ich istnieniem). W swoich setach miksuje elektronikę, techno, bass, breaks, groove, latin, baile funk.
Prywatnie - Hubert Fiołek, DJ, multiinstrumentalista m.in. didgeridoo, producent. Jego muzyczna podróż rozpoczęła się w 2003 roku. Wyrażanie siebie poprzez muzykę improwizowaną to jego największa pasja. Jego głównym celem jest nawiązywanie relacji z innymi poprzez głębokie zaufanie; będąc medium, które harmonizuje ze światem. Tworzy głównie za pomocą swojego głosu i didgeridoo.
Pochodzi z Bytomia, mieszka w Tychach. Muzyka zawsze była częścią jego życia, gra od kilku lat. Najlepiej czuje się przy techno 140 bpm. (Chociaż nie ma problemu z graniem wolniej (warm-up) lub szybciej (closing) 🙂 )
Polska producentka, piosenkarka i pianistka mieszkająca w Berlinie. Eksperymentuje na granicy elektroniki, neoklasyki i jazzu, zanużając się w surowych obszarach techno i plemienności, które dosłownie chwytają cię za rękę i zapraszają do tańca. Jej występy na żywo to połączenie instrumentów – perkusji, gitary basowej, perkusji, syntezatorów – z tanecznymi fragmentami i surową harmonią wokalu.
Producent muzyki elektronicznej i DJ z Ukrainy, urodzony w Dnieprze, obecnie mieszkający w Kijowie. Pracuje z gatunkami takimi jak techno, electro, house i idm. Jego muzyczne inspiracje sięgają od klasycznych brzmień Kraftwerk i Daft Punk, po bardziej undergroundowych artystów, takich jak Richie Hawtin, Yan Cook i ukraińską scenę techno. Jego produkcje charakteryzują się minimalistycznymi bitami, pulsującymi liniami basowymi i potężnymi melodiami o subtelnej teksturze.
Urbik to obiecujący DJ z Pragi. Na początku XXI wieku odnalazł drum & bass i od tamtej pory lubi chodzić na imprezy i odkrywać nową muzykę. W 2015 roku zaczął grać w klubach w Pradze, takich jak Carcoolah i Sparing Club, używając tylko komputera i miksera Korg, który kupił za kilka koron od swojego przyjaciela. W dniu dzisiejszym, jest gotowy zaprezentować Ci swój własny styl, miks mrocznego, atmosferycznego i psychodelicznego drum & bass.
Industrialny darkwave'owy duet z Warszawy. Projekt narodził się w czasie pandemii, i stąd wywodzi się jego nazwa. Łączą zimne, mroczne dźwięki syntezatorów z głębokim elektronicznym basem i mocnym żeńskim wokalem, okazjonalnie ze zniekształconą gitarą. Tworzą niepokojącą, ale energiczną muzykę przy której można tańczyć z zamkniętymi oczami, głęboko zanurzając się w dźwięku.
Andriy Kostyukov, znany również jako „cusoon dj”, jest urodzonym w Kijowie i mieszkającym w Pradze producentem i DJ-em. Andriy umiejętnie łączy eksperymentalną muzykę klubową i głębokie słuchanie downtempo. Brał udział w wielu wiodących wydarzeniach na Ukrainie i w Europie. Niektóre z najważniejszych festiwali, na których zaprezentował swoje spektrum brzmień - ICKPA Berlin, ODS, Voyage Culturel, Na Chasi, Brudnyy Pes, Nearbyrave, Rehole.
Podążając za swoim mottem Hard Times = Hard Techno, za pomocą swoich setów zawsze stara się sprawić, by ludzie zapomnieli o swoich problemach, używając głębokiego, kwaśnego, mrocznego, industrialnego techno, by stworzyć odległą, emocjonalną atmosferę. Założyciel Undercontrol Collective i rezydent RE|VEAL. Miał okazję grać na takich eventach jak Szepty, RE\VEAL, BLENDER, MIXXXER w klubach takich jak Luzztro, Czech Sauna, Fabryka Biedermann, Backsteet Bar i innych.
TRANCEDÆNCE to elektroakustyczny projekt improwizacyjny, który wyrósł z eksperymentalnej sceny muzycznej Ukrainy. Muzyka TRANCEDÆNCE łączy estetykę trance, noise, psychodelię i progresywną elektronikę, a każda nowa sesja na żywo jest wyjątkowa i stara się przekazać atmosferę otoczenia, a także wdraża akademickie techniki awangardowe w przystępnej formie dla każdego miłośnika muzyki elektronicznej.
Stroon jest żywym elementem słowackiej sceny muzycznej od ponad dekady. Nie tylko dzięki typowemu dla niego wibrafonowi, ale także niezliczonym projektom i współpracom, na których zostawia swój ślad. Marzycielstwo, kontemplacja, dążenie do nieważkości, konceptualizm - wszystkie te idee stoją za jego muzyką. Modalność, struktury rytmiczne, minimalizm, zniekształcenia, syntezatorowe pejzaże i protomedolidy - to właśnie jego muzyka.
Muzyczka i DJ z Pragi, znany również jako 1/2 Lofn. Biorąc pod uwagę lata spędzone przez Annę jako DJ-kę i promującej szerokie spektrum muzyki techno i eksperymentalnej jako Anna Myschkin lub KinA oraz wydając swoje utwory za pośrednictwem projektu Anakver, jasne jest, skąd pochodzą cechy jej stylu – eteryczny, niemal sakralny, brzękotliwy, kojący, ale niespokojny.
(Pola Trabinska) - instrumentalistka, wokalistka i producentka muzyczna, która nieustannie inspiruje się quasi-jazzem, niekonwencjonalną elektroniką i minimalistycznymi brzmieniami. Wcześniej związana z Avant Art Festival, magazynem Glissando, The Stage Song Review, Instytutem Dźwięku i Teatrem Sztuka Ciała. Jako artystka solowa wciąż wierzy w koncepcję inkluzywności i różnorodności w muzyce i dźwięku.
Pochodzi ze Słowacji, obecnie mieszka w Pradze w Czechach.Sety Sabianiego kręcą się wokół gatunków takich jak house, tech-house i techno, electro, breakbeat i downbeat. Jeśli lubisz progresywny cybersound, pokochasz jego występy. Jego utwory i remiksy wydały takie wytwórnie jak Mecanoplastica, XION, Deep Garnet, Pokerflat, Diablo Loco i CLSRM Digital (a to dopiero kilka z nich). W 2012 roku założył własną wytwórnię muzyczną Digital Paradox Records.
DJ, producent i maniak syntezatorów, członek Castel Gandolfo Trio, z siedzibą w Łodzi, w Polsce. Jego muzyczne inspiracje krążą wokół muzyki elektronicznej i techno, a także jazzu i wolnej improwizacji. Ludzie mówią, że nikt nie gra tak jak Leszek Gwiazda. On w to nie wierzy i wciąż szuka bratnich dusz, które zagrają na jego imprezach - Techno Lumpex. W latach 2018/2019 pracował jako projektant dźwięku i wykładowca w chińskim Jilin Animation Institute w Changchun.
Piotr Gadziński - polski artysta z Poznania. Tworzy i wykonuje oryginalne kompozycje oparte na syntezatorach poprzez występy na żywo wyłącznie na sprzęcie, całkowicie wolne od oprogramowania lub komputerów. Każdy wyjątkowy pokaz zabiera publiczność w podróż w głąb porywających rytmów i bezkompromisowych dźwięków wzniosłej muzyki elektronicznej, oscylującej między house, techno i electro.
Piosenkarka, autorka tekstów, artystka, aktorka ze Słowacji, muzycznie łącząca marzycielskie melodie popowe z odrobiną elektroniki, bluesa, house’u i soft-rocka. W 2021 roku wydała swoją pierwszą kolekcję piosenek (Wisdom Tooth (mixtape)), która przyniosła jej trzy nominacje do Radio_HeadAwards (słowackie radio narodowe) i międzynarodowe uznanie, szczególnie za jej spokojną melancholijną piosenkę „California dream”, która szybko osiągnęła ponad 1 milion odtworzeń na samym Spotify.
Producentka muzyki elektronicznej i piosenkarka z Pragi. Posiada tytuł licencjata inżynierii dźwięku i w pełni skupia się na świecie audio. Jej muzyka to nieco agresywne, ale wciąż melodyjne produkcje, które próbują stanąć pomiędzy muzyką współczesną a popem. Jej występom na żywo towarzyszą wizualizacje, które sama tworzy, dodając warstwę wizualnego doświadczenia reaktywnego na dźwięk.
Axxi Oma jest producentką muzyki elektronicznej, piosenkarką i artystką występującą na żywo, pochodzi z Charkowa na Ukrainie. Przeprowadziła się do Berlina w marcu 2022 r. w wyniku inwazji Rosji na Ukrainę. Pracując w ukraińskich gatunkach elektroniki i downtempo, zamienia sferę podświadomości w dźwięk i wizualizacje, zachhęcając publiczność do połączenia z samym sobą.
Łamiąca gatunki producentka i wokalistka, pochodząca z Budapesztu. Od 2018 roku tworzy energiczne i pełne życia elektroniczne utwory w swoim domowym studiu. Zainspirowana eklektycznym brzmieniem kawaii, electropop, drum & bass i hardstyle. Jest dynamiczną artystką znaną z improwizowanych występów na żywo. Łączy beaty z wokalem, fletem i choreografią taneczną.
Khrystyna Kirik jest artystką dźwiękową w eksperymentalnej muzyce improwizowanej. W swojej pracy eksploruje stan sensoryczny percepcji dźwięku, używając sprzętu elektronicznego, nagranych wcześniej próbek kontrabasu, głosu, nagrań terenowych i obiektów dźwiękowych DIY. Tworzy kolaże dźwiękowe łączące zmysłowość, mistycyzm, kontemplacje, rozmrzenie, subtelność i minimalizm.
Unikalny projekt muzyczny stworzony przez małżeństwo Tomasa i Emerencię. Delikatny i tajemniczy głos należy do Emerencii, podczas gdy Tomin odpowiada za kompozycję, produkcję i postprodukcję. Ich muzyka opiera się przede wszystkim na następujących pięciu głównych filarach: wokalach na żywo, własnych nagraniach dźwięków natury, instrumentach orkiestrowych i instrumentalnej, głębokiej, tajemniczej i hipnotycznej atmosferze, duchowych podtekstów tekstów w języku sanskryckim, angielskim lub węgierskim. Pomaga wprowadzić umysł w najbardziej kreatywne stany: Alpha and Hypnotic(a) – fale mózgowe alfa i theta.
Węgierska artystka dźwiękowa i artystka muzyki eksperymentalnej. Dąży do poszerzania granic gatunków drone i ambient. Jest głęboko związana z naturą, co pozwala jej działaniom w zakresie nagrywania w terenie i organizowania, a także jej syntetycznym pejzażom dźwiękowym, wzajemnie się inspirować. Jest to związane z trendami ekologicznymi, które opowiadają się za splataniem się natury i technologii stworzonej przez człowieka jako gwarancją przetrwania i rozkwitu życia na Ziemi.
Ancestral Vision to praski producent, DJ, projektant dźwięku i współzałożyciel hybrydowej wytwórni klubowej i audycji radiowej Unizone. Często zmienia biegi między gatunkami, rytmami, tempami i nastrojami, czasami nawet w ramach jednego utworu. Zarówno jego muzyka, jak i miksy to głęboki tygiel hybrydowych form klubowych, samodzielnie zebranych nagrań terenowych oraz zarówno obcego, jak i organicznego teksturowanego designu dźwiękowego.
🐣 artystka lactose-free, mieszkająca w Gdańsku. Produkuje, gra jako DJ i tworzy sztukę wizualną. Jej pasją jest łączenie szybkich rytmów z nieoczekiwanymi dźwiękami, wspomaganymi przez żywą perkusję, która naprawdę Cię rozkręca. Jej sety to mieszanka mocnego basu, ekspresyjnych reggaetonów, intensywnych, twardych bębnów i chwytliwych melodii baile funk.
Polski duet grający muzykę pop-elektroniczną. Projekt powstał w 2013 roku w Krakowie i składa się z Dagmary Zapart (wokalistka i autorka)tekstów) oraz Michała Zaparta (producenta). Ich muzyka to mieszanka melancholijnego wokalu i nowoczesnych beatów, które przypominają lata 90. Aby uzyskać unikalne brzmienie, w swojej muzyce wykorzystują syntezatory, instrumenty akustyczne, gitary elektryczne i procesory wokalne.
Mieszkający w Budapeszcie interdyscyplinarny artysta, piosenkarz, autor tekstów, producent i wykonawca. Zagłębiając się w duchowe irregulacje, przestrzenie marzeń i krytykę społeczną, bez lęku eksploruje cienie, aby znaleźć wewnętrzne światło. SAWA łączy ciężkie, zniekształcone pejzaże dźwiękowe z eterycznymi wokalami, tworząc unikalną mieszankę, która przebija się przez hałas naszej elektrycznej ery.
Hipowolemia — Aleksandra i Wołodymyr, polsko-ukraiński duet księży, którzy eksplorują swoją słoneczną świadomość poprzez tkanie fal dźwiękowych. Muzyka staje się w ich rękach rodzajem magicznego narzędzia, dającego możliwość podróżowania przez różne zakątki umysłu — wykorzystują ją do badania i poświęcania siebie, a także do budowania głębszej relacji z codziennym życiem. Każdy występ — improwizowane połączenie rytuału i aktu artystycznego — jest transsensoryczną podróżą skupioną na pracy z określoną, zazwyczaj planetarną energią, a także na wspólnym doświadczaniu „Tu i Teraz” zarówno przez obserwatora, jak i twórcę.
Nazywa się Protsenko Karyna. Jej pseudonim artystyczny to Anna Karina. Ma 23 lata i pochodzi z Kijowa na Ukrainie. Teraz mieszka w Berlinie. Gra muzykę od 17 lat. Śpiewa operę i własną muzykę indie pop. Rok temu zaczęła pisać muzykę elektroniczną w Ableton, a obecnie próbuje rozwijać się w dziedzinie ksperymentalnej elektroniki. Jej celem jest częstsze występowanie z głosem i muzyką elektroniczną, aby uzdrawiać ludzkie serca.