ZJEDNOCZENI

Ravekjavík od 2017 r. jednoczy twórców i publiczność w industrialnych przestrzeniach łódzkich fabryk, by wspólnie odkrywać nowe obszary muzyki i sztuki. Festiwal co roku definiuje się na nowo. Hasło tegorocznej edycji to Ravekjavík United”. W tym roku spotykamy się 15 czerwca w zupełnie nowym miejscu przy ul. Niciarnianej 52.

DZIEŃ - ZA DARMO

Dla wszystkich strefa relaksu, a dla głodnych i spragnionych strefa gastro. Dla chętnych godzinny panel dyskusyjny na ważny temat. Nieustająca muzyka na żywo. Ponadto zbiorowa wystawa prac plastyków i malarzy, w której weźmie udział ponad 30 artystów. Część dzienną zwieńczy pokaz mody młodych, utalentowanych projektantów i performance sztuk wizualnych. 

12:00 OTWARCIE BRAM

13:00 STRAGANY – TARGI RZECZY RÓŻNYCH 

17:30 PANEL DYSKUSYJNY – ALE JAK TO, NA TRZEŹWO? 

(partner Uniwersytet Łódzki)

18:30 OTWARCIE FESTIWALU 

18:40 WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE STREETART „REJWACH VOL.3” 

(partner Akademia Sztuk Pięknych) 

19:00 POKAZ MODY 

(partner Akademia Sztuk Pięknych) 

20:00 PERFORMACE AUDIO-WIDEO 

(partner Szkoła Filmowa w Łodzi)  

 

SCENA DZIENNA

13:00 KHRYSTYNA KIRIK (LIVE) – YEAH! PROJECT FINALIST

14:00 PAN THORARENSEN 

15:00 CZARNOZIEM

16:00 DAWNO TEMU 

17:00 ANNA PAŠIĆ

18:00 SAWA (LIVE) – YEAH! PROJECT FINALIST 

19:00 SABIANI (LIVE) – YEAH! PROJECT FINALIST

20:00 LARISSA – YEAH! PROJECT FINALIST

21:15 ANCESTRAL VISION – YEAH! PROJECT FINALIST 

 

Scena dzienna wspierana jest przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki 


Youth Emerging Artist Hub (YEAH!) is co-financed by the Governments of Czechia, Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from the International Visegrad Fund. The mission of the fund is to advance ideas for sustainable regional cooperation in Central Europe

NOC - BILETY

Na scenach wewnątrz i na zewnątrz wystąpią artyści z dalekiej północy, globalnego południa i innych mniej oczywistych kierunków geograficznych. W występach live i dj setach zaprezentują szeroki przekrój elektroniki. W pofabrycznych przestrzeniach spotka się społeczność ludzi o otwartych umysłach, która po raz kolejny stworzy niepodrabialny klimat. 

SCENA WEWNĘTRZNA

 

21:30 KIKI HITOMI (LIVE)

22:30 GOSHA SAVAGE (LIVE)

23:30 ZAMILSKA (LIVE)

00:30 THE BUG (LIVE)

02:00 AMANDA MUSSI b2b RICHIE BEIGE

04:00 ERAM

05:30 BAMBI UZI b2b EZ RISER

SCENA ZEWNĘTRZNA

 

22:30 ILLGAL b2b FARON

00:30 SATL

02:00 SAFETY TRANCE

03:30 YUNIS (LIVE)

04:30 KIKIMORA b2b JM DASHA

LOKALIZACJA

W tym roku spotykamy się na terenie dawnych zakładów włókienniczych przy ulicy Niciarnianej 52. Na co dzień niedostępne dla mieszkańców przestrzenie postindustrialne na ponad 24 godziny staną się miejscem zjednoczenia twórców i publiczności, gdzie panować będą: wolność, równość i elektroniczność. Wyjątkowe połączenie konstruktywizmu lat 30-tych oraz socrealizmu stanie się nieoczywistym tłem działań artystycznych i społecznych.

rvvk_united-lokalizacja2
rvvk_united_lokalizacja3
rvvk_united_miejsce

Celebrujemy prawo do bycia sobą bez ograniczeń. Poprzez muzykę, taniec i sztukę, wzmacniamy możliwość eksplorowania i manifestowania prawdziwej tożsamości. Ten etos osobistej wolności stanowi fundament naszej ekspresji artystycznej, sprzyjając atmosferze, w której każdy krok jest tańcem wolności, a każda chwila okazją do przyjęcia swojego autentycznego ja.

Ravekjavík to miejsce, gdzie wszyscy są równi. Tu szanujemy różnorodność, a poprzez sztukę, która nas jednoczy, wspieramy równość. Pełna akceptacja i wzajemny szacunek to podstawa naszego ravekjavikowego stada.

Poruszamy się w mozaice muzyki elektronicznej, prezentującej bogate spektrum gatunków – od eksperymentalnej i ambientowej, przez house i techno, aż po trance i drum & bass.

Łączymy klasyczne rytmy elektroniczne z innowacyjnymi krajobrazami dźwiękowymi i kreatywnymi elementami audiowizualnymi.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Zostaw do siebie namiar, a my damy Ci znać, jak tylko będziemy organizować coś specjalnego.

WEJDŹ DO SKLEPU

Ubierz się od stóp do głów. Zobacz świeży towar na naszym owczym targu. Poczuj moc wypasu!

PATRONAT

Prezydent Miasta Lodzi Hanna Zdanowska

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY

PARTNERZY MEDIALNI

OFICJALNY NAPÓJ

© Ravekjavik - All Rights Reserved.